47 gramatvedība

Kā definēts Vikipēdijā, optiskās šķiedras kabelis ir kabelis, kas satur vienu vai vairākas optiskās šķiedras. Optiskās šķiedras elementi parasti tiek individuāli pārklāti ar plastmasas slāņiem un ievietoti aizsargājošā caurulītē, kas atbilst tai videi, kurā kabelis tiks izvietots. Šķiedras kabelis ir veidots no plāniem stikla pavedieniem, kas spēj pārraidīt datu apjomu, nezaudējot informāciju un iegūstot daudz lielāku datu pārraides ātrumu un apjomu, salīdzinot ar cita veida informācijas pārsūtīšanas līdzekļiem.

Pēdējā laikā, šķiedru optikas izmantošana ir bijusi svarīgs medijs ātras lielu datu apjumu pārraides iegūšanai un datorizētām tīklu sistēmām. Tas ir iemesls, kāpēc ir iespējams vienlaicīgiskatīties TV šovus, runāt ar personu citā pasaules malā un iegūt lielu datu apjomu no datora sistēmas.

Neskatoties uz izmaksām, daudzi uzņēmumi ir iztērējuši lielu naudas summu, lai instalētu optisko šķiedru kabeļus un ir ieguvuši nepārtrauktu un ātru informācijas pārsūtīšanu no dažādām datoru ierīcēm. Kā tas var būt iespējams? Kad optisko šķiedru sakaru sistēma ir ieviesta starp divām vietām, kas atdalītas ar tūkstošiem jūdžu, Jūs joprojām varat nosūtīt datus pateicoties šādām sastāvdaļām:

Raidītājs – tas ražo un kodē gaismas signālus.

Optiskās šķiedras – vada gaismas signālus, pat no attāluma.

Optiskais atjaunotājs – tas ir nepieciešams, lai sūtītu gaismas signālu, jo īpaši lielos attālumos.

Optiskais uztvērējs – tas ir gaismas signālu instruments, kas tos saņem un dekodē.

Optiskās šķiedras kabeļiem var būt neskaitāmi pielietojumi. Tie ir vieni no pieprasītākajiem mūsdienu pasaulē. Šie kabeļi ir ļoti noderīgi ne tikai telekomunikācijās, bet arī medicīnas jomā gaismas ceļvežu, atspoguļojumu un diagnostiku formā. Tie arī tiek izmantoti maņu ierīcēs, lai noteiktu mazākās temperatūras, spiediena, vibrācijas un citu parametru izmaiņas, ko var izmērīt. Papildus tam, optiskās šķiedras kabeļi ir ļāvuši ļoti sarežģītus elektroinstalācijas darbus padarīt vienkāršus.

Ar šķiedru optikas tehnoloģiju palīdzību, transporta sistēmu var radikāli mainīt ar inteliģentiem luksoforiem un automatizētām maksas kabīnēm. Pat mūsdienu militārā joma var izmantot kabeļus dažādos veidos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *