Mobilais bezvadu interneta pieslēgums

Lai arī mobilais bezvadu interneta pieslēgums ir viens no pieejamākajiem interneta veidiem Latvijā, tas nebūt nav populārākais. Tas galvenokārt skaidrojams ar salīdzinoši augsto cenu, zemo interneta ātrumu un to, ka lielākajai daļai šī bezvadu interneta pieslēgumu veidu ir ierobežots maksimālais pārraidāmo datu apjoms, ko sasniedzot, ir jāmaksā papildus vai arī ievērojami samazinās interneta ātrums. Tāpat mobilā interneta savienojums ne vienmēr ir stabils. To būtiski ietekmē tīkla pārklājums.

Mobilo internetu Latvijā piedāvā visi mobilo sakaru operatori, Bite, LMT un Tele2, kā arī BALTICOM un Triatel. Visi operatori piedāvā vairākus tarifu plānus, kas atšķiras ar atļauto pārraidāmo datu apmēru, interneta ātrumu, cenu un citiem rādītājiem.

Otrs Latvijā pieejamais bezvadu interneta pieslēgums ir WiFi internets. Arī tas sniedz iespēju pieslēgties internetam bez vadu palīdzības, bet, atšķirībā no mobilā interneta, tas nav pieejams visā valstī. WiFi internets ir pieejams tikai nelielā rādiusā (no dažiem desmitiem līdz 100 metriem) ap bezvadu bāzes staciju jeb rūteri.

Kā darbojas Mājas Wi-Fi?

Mājas WI-FI pakalpojums būs pieejams tiek datoriem, kas ir aprīkoti ar bezvadu tīkla karti (pašos jaunākajos klēpjdatora modeļos bezvadu tīkla karti jau ir iebūvējis ražotājs). Ja šāda karte Jūsu datoram nav iebūvēta, tad interneta uzstādītāju-kompāniju meistari šo jautājumu atrisinās pavisam īsā laikā. Jāsaka, ka Mājas WI-FI izmaksas būs atkarīgas no katras kompānijas individuāli – dažos gadījumos šis pakalpojums kalpo, kā papildinājums kādam citam interneta pieslēguma veidam, bet citos tas būs ar atsevišķu, fiksētu mēneša maksu.

Jūsu mājvietā tiks uzstādīta bezvadu bāzes stacija, kas nodrošinās ar bezvadu interneta tīkla pārklājumu vairāku metru attālumā. Interneta tīkla zona (pārklājums) būs atkarīga no pakalpojuma kvalitātes. Savienojumu var kavēt arī citi apstākļi, piemēram, mājas apbūves tips vai sienu izbūves materiāls.

Izdevīgus Mājas WI-FI piedāvājumus sniedz kompānija Lattelecom. Ja Jums būs piekļuve (abonents) mājas interneta pakalpojumam, tad to bez papildus maksas varēsiet izmantot arī kādā no Lattelecom publiskā interneta piekļuves vietām. Ja gribi justies brīvi, pārvietot savu datoru pēc sirds patikas, tad izvēlies Mājas bezvadu (WI-FI) internetu, kas ir solis pretī labākai ikdienai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *