Kā dabūt atlaidi

Tikai jāatceras, ka diezin vai varēs iegūt papildu atlaidi, ja tirdzniecības vietā jau ir atlaides (izpārdošana), kā arī jebkurām diskusijām par cenām jānotiek arī veselā saprāta robežās un atbilstoši pieklājības normām.

Situācija: Mērķis – iegādāties jaunu TV ar lielāku un labākas kvalitātes ekrānu. Noskatīts modelis, atlikta nauda un atrasta tirdzniecības vieta, kur varētu iegādāties kāroto priekšmetu.

Tomēr cena izrādījās lielāka nekā bija plānots un nekā vispār pircēji gribētu maksāt par attiecīgo preci. It kā jau varētu samaksāt arī prasīto, taču tomēr tas pārsniegtu finansiālās iespējas un vēlāk kaut kam, vairāk vajadzīgam, varētu nepietikt.

Aptuvenais dialogs:

Pircēji: Mēs labprāt iegādātos šo TV.

Pārdevējs: Lieliski. Tā cena ir X eiro.

Pircēji: Mēs esam gatavi to iegādāties par Y eiro.

Pārdevējs (mazliet pārsteigts, acīmredzot nav bijis gatavs šādai situācijai, ka klients varētu gribēt mazāku cenu): Bet cena ir X eiro un es nevaru pārdot preci lētāk.

Pircēji: Vēlamies paskaidrot vēlreiz, mēs esam gatavi iegādāties šo TV par Y eiro.

Pārdevējs: Man nav tiesību mainīt preces cenu un pārdot to lētāk.

Pircēji: Kuram ir?

Pārdevējs: Tirdzniecības vadītājam, taču viņa pašlaik nav uz vietas.

Pircēji: Jūs taču noteikti varat ar viņu sazināties, vai arī varat iedot viņa kontaktinformāciju mums un mēs paši to izdarīsim. Mēs tiešām būtu ar mieru iegādāties šo TV.

Pārdevējs: Uzgaidiet mirklīti. Dodas prom uz kādu kabinetu, lai pēc kādām 10 minūtēm atgrieztos.

Pārdevējs: Vadība apstiprināja, ka šo preci var pārdod ar XY% atlaidi, kas ir ļoti tuvu jūsu nosauktajai summai. Vai šāds darījums jums ir pieņemams?

Protams, šāds darījums bija pieņemams. Pircēji aizvien ir apmierināti par iegādāto TV – gan par kvalitāti, gan par cenu, kas tika samaksāta, jo tā nepārsniedza finansiālās iespējas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *