Kā veikalā prasīt atlaidi

Īss situācijas apraksts: tirdzniecības centrā atrodas divi konkurējoši sadzīves tehnikas veikali – A un B, – kas pārstāv arī konkurējošus zīmolus. Andris vēlas iegādāties mūzikas centru un pirms tam noskaidro cenas dažādu zīmolu ļoti līdzīgiem produktiem abās šajās tirdzniecības vietās.

Veikalā A mūzikas centrs ir dārgāks nekā veikalā B, tomēr arī tā nav tā cena, ko Andris vēlētos maksāt. Tādēļ viņš izvēlējās šādu stratēģiju, ko varētu dēvēt arī par saprātīgas konkurences veicināšanu, kā rezultātā patērētājs ir ieguvējs.

Andra un veikala A pārdevēja aptuvenais dialogs:

Andris: Es vēlētos iegādāties šo mūzikas centru, taču, veikalā B, kas atrodas šajā pat stāvā, ļoti līdzīgu preci man piedāvāja ar XY% atlaidi, es labprāt dotu priekšroku Jūsu pārstāvētā zīmola precei, ja arī jūs varēsiet piedāvāt man tādu pašu atlaidi.

Pārdevējs: Vai tiešām veikals B piedāvā šādu cenu?

Andris: Protams, ja vēlaties, varat doties uz turieni un pārliecināties. Vai, jūsuprāt, mēs varēsim par kaut ko vienoties?

Pārdevējs: Man nav šādu tiesību piešķirt atlaides.

Andris: Kam ir?

Pārdevējs: Iespējams, veikala vadītājam.

Andris: Tad es vēlos runāt ar veikala vadītāju. [Pēc kāda brītiņa atnāk arī veikala vadītājs]

Veikala A vadītājs: Diemžēl arī man šajā gadījumā nav tiesību pieņemt šādu lēmumu.

Andris: Kam ir?

Veikala A vadītājs: Visticamāk, manam tiešajam vadītājam.

Andris: Vai es varu sazināties ar jūsu tiešo vadītāju, lai pārrunātu darījuma iespējas?

Veikala A vadītājs: Es pats tūlīt ar viņu sazināšos un noskaidrošu.

Pēc kāda laika veikala A vadītājs atgriežas pie Andra un skaidro, ka viņa tiešais vadītājs esot apstiprinājis vēlamās atlaides piešķiršanu.

Andris: Diemžēl tā kā tas prasīja tik ilgu laiku, lai varētu vienoties ar jūsu veikalu par šo darījumu, esmu pārdomājis. Tomēr došos uz veikalu B. Paldies par pūlēm.

Veikalā B Andris laipni paskaidro, ka veikals A par ļoti līdzīgu preci piedāvā XY% atlaidi, un jautā, kādas ir iespējas vienoties par darījumu ar viņiem.

Rezultāts: Andris iegādājās preci veikalā B, kas jau maksāja mazāk nekā veikalā A, turklāt vēl ar XY% atlaidi.

Ja veikalā esi noskatījis kāroto preci un vēlies mēģināt iegūt atlaidi, tad vispirms jautā pārdevējam, vai šī ir labākā cena, ko viņš vai viņa var Tev piedāvāt.

Ja tirdzniecības pārstāvis nav gatavs tālākām pārrunām, tad turpat uz vietas, zvani uz konkurējošu veikalu un jautā, kādu cenu viņi piedāvā par tādu pašu (vai līdzīgu preci). Galvenais nekad neatkārto skaļi viņu piedāvāto cenu. Drīzāk saki kaut ko šādu „Ak tā, tiešām? Par to pašu preci? Bezmaksas piegāde un uzstādīšana? Cik ilgi jūsu veikals ir atvērts?”

Tad, sāciet doties projām. Ja vien pārdevējs līdz tam brīdim jau nav „paģībis”, tad teorētiski, ja viņš tiešām ko vēlas pārdot, šajā brīdī viņam vajadzētu piedāvāt ja ne izdevīgāku cenu, tad vismaz dažādas „ekstras” vai papildu labumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *